Motorsport je jeho zálibou, jediný náš student na stáži v týmu IndyCar – Denis Slovák

Denis Slovák ze 2.A technického lycea má rád motorsport a podařilo se mu pracovat jak v evropském týmu Formule 2, 3, tak v americkém týmu formulí IndyCar.

Trošku jsme si ho vyzpovídali.

Co tě k formulím přivedlo?

U nás doma od malička v televizi táta sledoval závody, to byl asi ten první moment. Pak jsme si o nich hodně povídali, začali jsme na ně jezdit a pak to šlo tak nějak samo. Takže vlastně za tu lásku vděčím tátovi. Tímto ho pozdravuji a rád bych mu poděkoval za vše, co pro mě udělal.

Do jakých týmů ses teda podíval?

Tak nahlédl jsem se do spousty týmů. Vždycky, když jsme byli na závodech, tak jsme měli dohodnutou schůzku a prohlídku některého z týmů (Chip Ganassi Racing, Rahal Letterman Lanigan Racing, Charouz Racing System,…)

Denis Slovák

Ale pak jsi tam byl i na stáži?

Měl jsem 2x týdenní stáž kousek od Prahy v týmu Charouz Racing System. A letos první stáž při celém závodním víkendu na Floridě v týmu Rahal Letterman Lanigan Racing.

Co k tomu člověk musí umět?

Tak určitě jazyk. Mluví se tam všude pouze anglicky. Učím se anglicky a španělsky, taky trochu německy, takže to pro mne není problém. Musí se ale umět v angličtině trochu jiná slova, třeba převodovka, klínový řemen a tak. A pak samozřejmě vědět všechno o motorech, a to je můj velký koníček.

Denis Slovák

Jak ti v té tvojí zálibě pomohla průmka?

Tak určitě 3D modelování a kreslení technických výkresů v AutoCadu. Jazyky se učím už dlouho sám. Slovíčka, která já potřebuji, v učebnicích nejsou.

Tvůj největší zážitek?

Určitě prohlídka Indianapolis (závodního okruhu a skvělého muzea) a samozřejmě i to, být součástí týmu přímo při závodech. Největší dojem na mne udělaly návštěvy týmů RLL (v USA) a Charouz Racing System (v ČR).

Jaké máš plány do budoucna?

Chtěl bych ještě letos zase na stáž k Charouz Racing System a v létě bych se rád znovu dostal na stáž k RLL, tentokrát do Kanady. Závod je v červenci v Torontu. Kdyby se tohle podařilo, byl bych opravdu šťastný. A co se týká školy tak určitě maturita a potom vysoká technického směru.

Denis Slovák

A poslední otázka: Příjmení Slovák je na naší škole spojené s jinou osobou. Jste příbuzní?

Je to moje máma. Taky ona má podíl na mé lásce k motorům. Třeba při „Kapce fyziky“ (pokusy našich studentů pro ZŠ-poznámka redaktora) jí onemocněli studenti z průmky ze stanoviště motorů, tak jsem zaskočil já (tenkrát ještě v 8. třídě na ZŠ Vančurova) a vykládal jsem o motorech svým spolužákům, kteří sem přišli. Takže určitě má taky něco z toho na svědomí i ona.

Denis Slovák

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 4. 2022, 13:54, zobrazeno 880x, dnes 0x
5.0 8Hodnocení