Vítejte do světa dospělých. Víme, jaké je to vstupovat do neznáma. Proto jsme pro vás připravili malé shrnutí čtyř let, které strávíte na naší škole. Věřte nebo ne, máte se na co těšit...

Přihláška ke studiu

Tyhle nudné papíry holt vyplnit musíte, ale slibujeme, že to není nic složitého. Na této stránce najdete informace o tom, kde sehnat a jak vyplnit přihlášku a kde ji odevzdat. Za deset minut máte hotovo, uvidíte.

Co vás čeká


Přijímačky

Přijímací zkoušky nejsou žádný horor. Naprostá většina uchazečů je úspěšná hned na první pokus. Kapacita školy je dostatečná pro přijetí téměř všech zájemců o studium, takže pokud nejste úplné kopyto, berte tuhle misi jako předem splněnou.

Co vás čeká


Ubytování

Nejste z Hodonína? Žádný problém. Když nemáte čas nebo chuť dojíždět, rádi vám zajistíme cenově výhodné ubytování na internátu ISŠ Hodonín. Studují u nás lidé z celého okresu i ze Slovenska.

Co vás čeká


Noví spolužáci a učitelé

Naše škola přitahuje ty nejzajímavější mladé lidi ze širokého okolí. Budete mezi nimi? Kdo by nechtěl! Studiem vás budou provázet učitelé a provozní zaměstnanci s neobvyklými a krásnými koníčky.

Co vás čeká


 

Škola není jen učení

Od prvního dne můžete využívat rychlou Wi-Fi síť a produkty Microsoft zdarma (včetně licence nejnovější verze Windows pro váš domácí počítač). Když vám vyhládne, stavte se do školní jídelny s výběrem ze dvou obědů, zajděte si do školního bufetu, k dispozici budete mít i nápojové automaty a kousek od školy je vyhlášená pekárna s úžasně křupavými rohlíky. Na síťových tiskárnách si můžete kdykoliv tisknout i vlastní dokumenty a fotografie. Počítače v učebnách a na chodbách můžete volně využívat i mimo výuku. Jste-li čtivý typ, těšte se na rozsáhlou knihovnu s tisíci knihami různých žánrů. Od poezie po detektivky. Mimochodem jako náš student dostanete i slevy po celé ČR i ve světě, například v oblíbeném e-shopu Alza.cz.

Co vás čeká


Praxe u firem z oboru

Víme, že bez teorie to nejde, ale bez praxe se odborníkem také přes noc nestanete. Část školního roku proto strávíte na stážích v odborných firmách. Je to bezvadné rozptýlení a skvělá průprava do budoucna. A pokud se osvědčíte, můžete se dočkat i placené brigády nebo rovnou nabídky zaměstnání. Šikovní studenti mají otevřené dveře všude.

Co vás čeká


Exkurze, výlety

Zimní lyžovačky, muzea, evropský parlament, čajovny, divadla, přehrady, galerie, planetária, archeologické naleziště, paintball... Praha, Paříž, Řím, Brusel, Londýn, Štrasburg, Oxford, Vídeň, Krakov, Budapešť, Dolomity. Ještě se vám netočí hlava? Tahle zajímavá místa navštěvují naši studenti během školních exkurzí. A zdaleka jsme nevyjmenovali všechna. Připravte se na skvělé zážitky.

Co vás čeká


Školní plesy

Každý rok pořádáme školní ples, kde se s úsměvem setkávají současní i bývalí studenti. Poznáte učitele z jiného úhlu, najdete si spoustu nových přátel. A v tom obleku budete vypadat fakt cool. Poberte kamarády a přijďte také. Nebudete litovat.

Co vás čeká


Prostor pro realizaci

Pokud máte tvůrčí střevo, uděláme všechno pro to, aby se vám dařilo. Můžete se zúčastnit tvorby úspěšného školního časopisu Echo, mnoha sportovních i výtvarných soutěží, často i s hodnotnými a finančními odměnami. Naši studenti si třeba navrhli vlastní klubovnu, pomalovali podchod hodonínského nádraží a uspořádali desítky výstav. Milujete sport? Pomůžeme vám ho skloubit se školou. Průmyslovkou úspěšně prošli i vrcholoví sportovci jako jsou úspěšní hokejisté Michal Kempný a Ondra Ling, jezdkyně Lucie Anovčínová, biketrialista Tadeáš Kříž a spousty dalších.

Co vás čeká


Pokud vás potkají problémy, rádi vám pomůžeme

Život přináší různé situace. Pokud budete chtít, pomůžeme vám zvládnout problémy se zdravím, poruchy učení, finanční tíseň, vztahy i další kariéru. Ve škole máme poradkyni, která vás ráda vyslechne a pomůže najít řešení složité situace. Nestává se to často, ale je dobré vědět, že když budete potřebovat, podržíme vás.

Co vás čeká


Stužkovací večírek a poslední zvonění

Třešnička na dortu a oslava čtyř zvládnutých let na naší škole obvykle přináší úžasné zážitky, na které se rádo vzpomíná po deseti letech u piva. Někteří studenti se na stužkáči převlékají za zombie, jiní dělají na posledním zvonění živé sochy před školou. Vždycky je ale děsná sranda. Čeká to i vás, tak pomalu přemýšlejte, co vyvedete za rošťárnu.

Co vás čeká

Co vás čeká


Maturity

Nevyhnete se jim, ale strach mít rozhodně nemusíte. Dobrá zpráva je, že mezi českými školami patříme ke špičce v počtu úspěšných maturitních zkoušek. Museli byste na školu jó kašlat, abyste první životní zkouškou neprošli na první dobrou. Dobře to dopadne, věřte nám. Průmyslovku opouští studenti zásadně s úsměvem.

Co vás čeká


Studium na vysoké (noze)

Míříte vejš? Tak hurá na vysokou! Po absolvování naší školy k tomu budete mít nejlepší předpoklady. Drtivá většina našich absolventů je na vysoké školy přijata na první pokus, často získají i stipendium a při studiu mají výborné výsledky. Dobře se jim daří například na prestižním VUT v Brně. Statistiky jasně říkají, že naši absolventi patří k elitě.

Co vás čeká


Fajn džob

Počítejte s tím, že na pracáku se moc neohřejete. Firmy z oboru se často ptají po našich studentech už dopředu a mnohdy je na volná místa zvou přednostně. Je známo, že od nás vycházejí spolehliví a chytří lidé. Žádná nesamostatná písklata. Někteří absolventi dokonce mají jistou práci ještě před tím, než dokončí maturitní zkoušky. A nemusíte mít strach, že budete zametat chodníky (i když nezastíráme, že se práce dnes nehledá snadno). Projektanti, designeři, technologové, stavbyvedoucí, rozpočtáři ani grafici však nejsou vůbec placeni špatně a je po nich v Česku i v zahraničí docela sháňka.

Co vás čeká


Ani se nenadějete, čtyři roky budou za vámi a cesta povede dál. Uděláme všechno proto, abyste odcházeli bohatší o kupu znalostí a ranec nových kamarádů. Neváhejte, podejte si přihlášku a zažijte s námi jednu z nejlepších etap života.

Ples školy - listopad 2014 (029) Ples školy - listopad 2014 (035) Ples školy - listopad 2014 (062) Ples školy - listopad 2014 (109) Ples školy - listopad 2014 (165) Ples školy - listopad 2014 (168) Ples školy - listopad 2014 (181)

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 5. 2015, 12:26, zobrazeno 21280x, dnes 3x
4.2 29Hodnocení