Vzhledem k velkému zájmu o alternativní studijní obory jsme uchazečům připravili další směr vzdělávání - Truhlář, topič, nástěnkář. Studium je ukončeno maturitní zkouškou, po jejímž úspěšném absolvování získá student doktorát a titul TtnDr.

V tomto oboru se studenti naučí pracovat se základním stavebním materiálem - dřevem. Absolventi disponují širokými znalostmi a velmi odborným vzděláním i uplatněním. Statistiky Ministerstva školství ukazují, že nezaměstnanost absolventů tohoto oboru je 0 %. Velkou výhodou tohoto perspektivního zaměření je dálkové studium. Studenti tak nemusí docházet do školy denně, ale vykonávají pouze pravidelné zkoušky. Školné je pouhých 9 999 Kč bez DPH za semestr. Jako jediná škola v ČR máme semestry zkrácené, a to na jeden týden, aby studenti měli dostatek času také na jiné aktivity a koníčky.

Informace o oboru

Název ŠVP
Truhlář, topič, nástěnkár

Obor vzdělání
11-82-T/23, zaměření: Dřevařská a nábytkářská výroba

Délka a forma vzdělávání
4 roky, dálkové studium

Odborné znalosti a dovednosti
Cílem vzdělání v oboru Truhlář, topič, nástěnkář je, aby absolventi dokázali:

  • navrhovat všechny typy truhel, brašen, košů na palivo a rakví,
  • zajišťovat a posuzovat přípravu a realizaci nástěnek,
  • vypracovávat projektovou dokumentaci kotlů na dřevěné pelety,
  • zajišťovat správu kotlů a pecí a jejich odbyt,
  • dbát na bezpečnost práce a ochranu zdraví při práci.

Uplatnění absolventa

Absolvent oboru Truhlář, topič, nástěnkár se uplatní v širokém poli pracovních pozic. Truhláři jsou velmi žádáni v odborných firmách při návrhu a výrobě všech typů truhel, beden, kufrů a rakví. Topiči se uplatní ve větších organizacích, jako jsou školy, nemocnice nebo krematoria. Nástěnkář je velmi žádaná a dobře placená pozice ve všech větších firmách od bank přes datová centra až po domovy důchodců. Zaměstnanec na této pozici je obvykle těžko nahraditelný, a tak je i nadstandardně placen. Průměrná mzda je 79 500 Kč. Absolventi tohoto oboru naleznou uplatnění v celé EU, Asii, Ázerbajdžánu a zejména v Angoře.

S rozšiřováním vyučovaných oborů nekončíme

Momentálně připravujeme otevření dalšího velmi perspektivního studijního oboru, a to Plastický chirurg. Zpracování učebních materiálů týkajících se medicíny je bohužel velmi náročně, přijímací zkoušky tedy proběhnou až 1. dubna 2016.

Jaký další studijní obor byste uvítali?
23 / 36 %
2 / 3 %
13 / 20 %
0 / 0 %
1 / 2 %
1 / 2 %
4 / 6 %
11 / 17 %
5 / 8 %
4 / 6 %
Celkem hlasů: 64
Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 4. 2015, 00:02, zobrazeno 4362x, dnes 0x
4.8 15Hodnocení