V rámci výuky fyziky, kde naši studenti právě probírají vlastnosti radioaktivního záření, jsme zorganizovali exkurzi do ukrajinské Pripjati. Z této legendární oblasti jsme si přinesli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Kromě zážitků naši studenti i učitelé získali z částečně dekontaminované zóny také spoustu suvenýrů, zejména silnou dávku izotopu radia. Navštívili jsme všechna důležitá místa, která nám umožnila pozorovat účinky radiace. Nadchla nás zejména Zóna, kde jsme měli to štěstí spatřit i vzácné dvouhlavé krávy.

Prázdná elektrárna ChNPP s tajemnými bloky 5 a 6, kam se běžný smrtelník nedostane, odhalila tajemství, která si raději necháme pro sebe. Zaujaly nás také prázdné třídy opuštěných škol, v nichž naši studenti objevili tabule, na které se v dávných dobách nepsalo fixou, ale předmětem zvaným "křída".

Vzhledem k obrovskému úspěchu této akce plánujeme na 1. dubna 2016 exkurzi do Oblasti 51 v nevadské poušti, abychom pátrali po mimozemských technologiích a zbytcích UFO, které zde před lety havarovalo. Exkurze podpoří výuku laserových technologií v oboru Technické lyceum. Chcete i vy studovat nejmodernější střední školu v širokém okolí? Podejte si přihlášku a na příští exkurzi můžete vyrazit s námi.

Exkurze v Černobylu

Exkurze v Černobylu

Exkurze v Černobylu

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 4. 2015, 00:04, zobrazeno 3566x, dnes 0x
5.0 11Hodnocení