Posilovna, sauna, krytý bazén, kulečník, počítačová herna. To je některé z vybavení, které se nám podařilo zajistit z dotací Evropské unie. Právě probíhá dokončování projektu na nutné stavební úpravy a výběrové řízení na jejich realizaci.

Od 1. dubna 2016, tedy přesně za rok, se naši studenti i zaměstnanci mohou těšit na toto moderní vybavení:

Posilovna
Ve čtvrtém patře pavilonu B místo kanceláře učitelů stavebních předmětů bude k dispozici posilovna s nejmodernějším vybavením jako je rotoped, ergometr, posilovací stroj, cardio runner a činky s různými kotouči. Samozřejmostí jsou OLED televize a zrcadla, na kterých mohou cvičící pozorovat příbytky svalové hmoty.

Posilovna

Zábavní koutek
Jak jsme již avizovali v článku o nové jídelně, školní bufet bude nahrazen hernou s několika Playstationy 4, desítkami vybraných her a osmi ovladači. Studenti tak mohou konečně pořádat turnaje ve virtuálním hokeji proti učitelům. Když prohrají učitelé, studenti dostanou týden prázdnin navíc. V opačném případě čeká studenty dvojnásobná porce písemek v následujícím kalendářním měsíci.

Zábavní koutek

Malá sportovní hala
Současná multimediální učebna bude přestavěna pro umístění dvou kulečníků, tří stolů pro stolní tenis, bowlingu a bobové dráhy. V rohu místnosti vybudujeme velkou trampolínu a malý nafukovací hrad. Vzhledem k velkým nárokům na vertikální prostor bude vybourán strop a místnost propojena s učebnou o patro výš.

Kulečník

Bazén a sauna
Vyslyšeli jsme četné prosby na vybudování bazénu. Projekt na jeho realizaci právě dokončujeme. Krytý bazén bude postaven jako další podlaží na střeše školy. Součástí prostor bude také sauna a imitace pláže včetně 250 tun písku, slané vody a umělých přílivových vln. K dispozici bude také vířivka a lázeňské procedury, jako jsou masáže, jodobromové koupele, lymfodrenáže a čokoládové zábaly.

Bazén

Střelnice
Abychom pomohli ke zlepšení zraku studentů a zaměstnanců, kteří v poslední době stále častěji sledují mobilní telefon a kazí si tak oči, celé druhé patro v budově Dobrovolského přestavíme na paintballovou střelnici. Součástí projektu jsou také kulisy džungle včetně živých stromů a několika antilop.

Paintball střelnice

Kinosál
Pro názornější výuku připravujeme nový kinosál s dvanáctimetrovou interaktivní tabulí a také kompletním archivem dokumentárních filmů od BBC a všech dílů Star Treku. Technicky půjde o špičkově vybavený sál s 3D projekcí, prostorovým zvukem a vibračními sedadly. Ve spolupráci s filmovými distributory budeme promítat některé premiéry nových filmových trháků. Ty se nám podařilo zajistit díky nedávné návštěvě Chucka Norrise v jídelně školy.

Kinosál

Rozhledna
Uvedení rozhledny do provozu plánujeme na 1. 4. 2017. Její výška 62 metrů bude patřit k největším v kraji. Rozhlednu budujeme pro podporu výuky geodézie, v jejíchž hodinách žáci provádí přesná měření velkých vzdáleností. Rozhledna bude sloužit také jako součást tělesné výchovy v rámci běhu do schodů na čas. Vstupné na rozhlednu bude pro studenty v době přestávek zdarma, pro veřejnost mimo výuku 99 Kč. S realizací rozhledny také spojíme stavbu podzemního parkoviště pod budovou školy a rozšíříme silnici před školou na čtyři jízdní pruhy.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 4. 2015, 00:05, zobrazeno 3221x, dnes 0x
5.0 15Hodnocení