Od 1. dubna jsme připravili novinku pro studenty gurmány. Naše školní jídelna nově umožňuje každý den výběr z 10 jídel všeho druhu. Na své si přijdou vegetariáni, vegani, frutariáni, vitariáni i makrobiotici. Cena oběda se nepatrně zvýšila na 99 Kč.

Ukázka jídelníčku od 1. dubna 2015
Ukázka jídelníčku od 1. dubna 2015

Vzhledem k očekávanému velkému nárůstu strávníků budeme muset rozšířit prostory jídelny až do šaten, které budou přesunuty na školní dvorek. Kapacitu jídelny a velmi kvalitní jídlo tak budou moci využívat i strávníci z jiných škol, a to včetně víkendů i státních svátků. Podepsali jsme smlouvu s VUT Brno a DAMU Praha, jejichž studenti budou denně dojíždět na obědy do naší školy. Neodebrané obědy budeme s pomocí Červeného kříže posílat do chudých částí Afriky.

Výrazně jsme vylepšili také systém objednávky stravy. Ten bude nově obsahovat kalkulačku kalorií, kde si strávníci mohou jednoduše spočítat, jaký chod oběda uspokojí jejich nutriční potřebu pro daný den. Jako přílohy budou ke každému jídlu přidávány tabletky s vitamíny a k čínským jídlům hůlky. A těšit se můžete i na pravidelné dezerty:

Koláč na průmyslovce Koláč na průmyslovce Koláč na průmyslovce Koláč na průmyslovce Koláč na průmyslovce Koláč na průmyslovce

Kromě výrazně pestřejšího jídelníčku chystáme také výměnu všech nezdravých automatů v budově školy, a to od 1. dubna 2016. Místo automatu na cukrovinky bude k dispozici automat s čerstvými vejci, automat na kávu nahradí automat na jízdenky MHD a do budovy Dobrovolského plánujeme umístit automat na Bitcoiny. Školní bufet momentálně přestavujeme na odpočinkovou místnost s instalovanými Playstationy, kde budou moci studenti nabírat síly po náročných písemkách. Během maturit přistavíme před hlavní vchod kamion s Red Bullem.

Všechny změny jsou součástí snahy vedení školy o duševní i fyzické zdraví studentů i zaměstnanců, jejich pohodu, spokojenost a vysoký výkon.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 4. 2015, 00:01, zobrazeno 2855x, dnes 0x
4.9 10Hodnocení