Dostal se ze všech nejvýš, až do oblak. Petr Moravčík, absolvent oboru Stavebnictví si plní svůj sen. Na vysoké škole je u letadel blíž než kdokoliv jiný. A baví ho to.

Jaký obor a kde přesně studuješ nebo kde pracuješ?

Momentálně jsem studentem třetího ročníku Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě a studuji obor: Technologie údržby letecké techniky, na fakultě strojní.

Petr Moravčík

Jaké jsou tvoje momentální výsledky na vysoké škole nebo v zaměstnání?

No, jak se říká „jednou jsi dole, jednou nahoře" (smích). Záleží opravdu na předmětu, jak moc člověku sedne. Ze začátku jsem měl strach z matematiky, fyziky a podobných, spíše teoreticky založených předmětů, které má v oblibě asi málokdo. Naštěstí jsem je všechny úspěšně splnil. Postupem času se studium začalo zaměřovat na odborné předměty, to už potom není „suchá" teorie, a když to člověka baví, tak s tím nemá problém.

Co se Ti zatím povedlo nebo nepovedlo? Ať už ve škole nebo v životě?

Když jsem se hlásil na vysokou školu, tak jsem všude okolo sebe říkal, že skončím hodně brzo. Opak je pravdou. Závěrečný ročník, začínám psát bakalářskou práci a úspěšné zakončení školy bude asi zatím největším úspěchem. Málem bych zapomněl! Samozřejmě přítelkyně je mým největším životním úspěchem (kdyby to teda náhodou četla-smích).

Petr Moravčík

Jak ses vůbec rozhodoval pro střední školu?

Už od malička jsem se zajímal o techniku, technické řešení a podobné věci. Proto jsem věděl, že střední škola bude technického směru. Nechtěl jsem jít na intr, takže v potaz připadaly školy z mého okolí, kdy jednou z nich byla SŠPU. Navštívil jsem ji v Den otevřených dveří a její úroveň mě přesvědčila o tom, že to bude správná volba.

Co ti průmyslovka dala nebo dává do života? Jaké máš vzpomínky na středoškolská léta?

Mnozí se budou asi divit, ale střední mi dala spoustu do života, ne-li nejvíce. Ačkoliv si můj současný obor leteckého mechanika a studium na stavební průmyslovce dost odporují, mnoho věcí se dá využít i v tomto oboru. Předměty jako mechanika, matematika, angličtina se nikdy neztratí. Vzpomínek na střední mám opravdu spousty! Snad všechny jsou kladné a velice rád na ně vzpomínám a klidně bych zase usedl do její lavice. Poznal jsem tam spoustu výborných kamarádů a těch není nikdy dost.

Petr Moravčík

Máš ještě čas na další koníčky nebo ti zaměstnání v současnosti moc prostoru nedává?

Na vysoké opravdu není moc času na nějaké koníčky okolo. Přestože už od základní školy hraju florbal, tuto sezonu jsem dokonce hrál i slovenskou extraligu, kterou jsem bohužel kvůli škole dost zanedbával. Momentálně do toho ještě začínám pracovat v největší pilotní škole v ČR, takže je toho opravdu dost.

Máš nějaký životní vzor nebo krédo, kterého se držíš?

Na osud sice nevěřím, ale nechám to na něm. Můžu akorát říct, že budu dělat pro svoje štěstí a těch okolo maximum.

Petr Moravčík

A jaké jsou tvoje plány do budoucna?

Mám rozpracovaný jeden projekt na svém autě, takže určitě jeho dokončení. Nejdříve bych chtěl ale dokončit studium a možná se pokusit o nějaké navazující. Zajistit si tak dobré uplatnění a najít si práci, která bude živit nejen mě ale i rodinu, kterou plánuji.

Co bys vzkázal současným studentům, jako radu do života?

„Učit se, učit se, učit se", jak řekl Lenin. Výsledek se Vám bohatě vrátí a nebudete toho litovat. Studujte, dokud můžete, protože pak už se to těžko dohání. Pokud jste vyhráli v loterii, tak studovat nemusíte :D

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 3. 2016, 05:59, zobrazeno 2349x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení