Po absolvování průmyslovky se vrhla na vysokou, kde kromě studia také zprostředkovává stáže studentů technických oborů do zahraničí v projektu IAESTE. Ráda vzpomíná na učitele a spolužáky z průmyslovky, se kterými trávila čas o přestávkách.

Jaké jsou tvoje momentální výsledky na vysoké škole?

Myslím, že by to mohlo být lepší, ale jestliže chci zvládat jak školu, tak kamarády a rodinu, jsem s výsledky vcelku spokojená. Vše skloubit na 100% tak úplně nezvládám, proto mi stačí průměr. (smích)

Pavla Hubačková

Co se ti zatím povedlo nebo nepovedlo? Ať už ve škole nebo v životě.

Za velký úspěch v mém životě považuji přijetí a zatím stálé udržení se na vysoké škole. Taky se mi povedlo vyplnit svůj volný čas něčím smysluplným, a to přidáním se do studentské organizace IAESTE, která zprostředkovává stáže studentů technických oborů do zahraničí. Ovšem i tato „zábava" mi zabírá spoustu volného času, a tak za další úspěch považuji každou volnou chvilku, kterou si najdu.

Jak ses vůbec rozhodovala pro střední školu?

Už někdy v 8. třídě jsem se dozvěděla o nějaké Stavební průmyslovce v Hodoníně. Po návštěvě Dnů otevřených dveří jsem měla jasno, kam chci jít, a ani jsem nepřemýšlela o jiné možnosti.

Pavla Hubačková

Co ti průmyslovka dala nebo dává do života? Jaké máš vzpomínky na středoškolská léta?

Dala mi základy a možná dokonce i vše, z čeho čerpám teď na vysoké škole. Možná bych měla zmínit hlavní „dar" střední školy, a to kamarády, se kterými teď na vysoké škole sdílím bydlení a volný čas. Na středoškolská léta vzpomínám velmi ráda, tolik volného času asi už nikdy nebudu mít (smích). Ráda vzpomínám na učitele, kteří nám vždy vyšli vstříc, a na spolužáky, se kterými jsem trávila čas o přestávkách.

Máš ještě čas na další koníčky nebo ti vysoká škola v současnosti moc prostoru nedává?

Mým koníčkem se stalo IAESTE, které mi zabírá hodně volného času. Ve zbylém čase se snažím sportovat. V prvním ročníku jsem využívala zadarmo sporty v rámci školy, ale jak to nebývalo povinné, tak jsem tam časem přestávala chodit. Teď jsem si koupila s kamarádkou permanentku na bazén, tak se snažíme plavat. Výhoda je, že nemusíme chodit ve stejný den a ve stejný čas, ale kdykoli. Dalším mým velkým koníčkem je folklor, který naštěstí kvete o prázdninách, proto na něj mám spoustu času.

Pavla Hubačková

Máš nějaký životní vzor nebo krédo, kterého se držíš?

Vzorem jsou pro mě všichni lidé, kteří vystudovali „moji" vysokou školu! (smích) A krédo? Podle žádného se nijak neřídím, ale ráda si říkám, že všechno zlé je pro něco dobré.

A jaké jsou tvoje plány do budoucna?

Dostudovat bez nastavování. Už tak 4 roky na bakaláře je hodně, a tak bych nechtěla celý svůj život jen studovat. Potom si najít skvělou práci a založit si rodinu. Někdy v průběhu toho všeho bych ráda cestovala. Chtěla bych na tolik míst, tak doufám, že se ještě někam podívám.

Pavla Hubačková

Co bys vzkázala současným studentům jako radu do života na vysoké škole?

Užívejte si volného času, který máte. Na vysoké už ho tolik nebude. (smích)

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 5. 2016, 15:11, zobrazeno 3283x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení