Z našich studentů se stali krotitelé robotů

Mladé programátorské naděje pod vedením Mgr. Vladimíra Šereše již poněkolikáté bojují v soutěžích zaměřených na konstrukci a programování lego robotů. Letošní rok je zlomový z hlediska počtu účastí i sbírání zkušeností.

Poprvé se naše týmy účastní více soutěží. Vše započalo v Praze na katedře ČVUT.

Robosoutěž, letos s počtem více než 150 přihlášených týmů, patří k jedné z největších soutěží v republice. V rámci předkola tým "Fireflies" ve složení Lukáš Leták, Marek Lačňák a Martin Zubalík vybojoval skvělým 2. místem hodnotné ceny a také právo účasti ve finálové části. V ní se hoši probojovali až do vyřazovací části, která letos přinesla spoustu nových zkušeností a i když od nejvyšší pozice byli jen krůček, tak na nás lepší umístění bude čekat v příštích letech. V nabité konkurenci jsme si nakonec odnesli vynikající 9.místo.

Další soutěž Roboti@FSI pořádala VUT Brno s finálovou účastí pro 12 nejlepších týmů z online kvalifikace, k nimž jsme se zařadili i my. Následně jsme obsadili dobré 6. místo, opět i zde byl tým "Fireflies", doplněn o studenta prvního ročníku technického lycea Tomáše Válku.     Prozatím poslední soutěží, kterou jsme měli možnost absolvovat, byla Robotiáda konaná v prostorech VIDA centra v Brně. Zde jsme bojovali v kategoriích Sprint, Autonomní medvěd a Čára. Nejvíc vynikl výkon v kategorii Sprint, kde tým "Hopeful" ve složení Tomáš Válka, Štěpán Zálešák, Gabriel Toman a Pavel Štarha v konkurenci čítající přes 100 týmů vybojoval skvělé 6.místo. Z týmů Lego z České republiky jsme byli dokonce druzí, když náš robot zvládl překonat 10 m za 3,66 s. Největší díl zásluh zde patří mladému a nadějnému konstruktérovi Pavlu Štarhovi.

Držme našim studentům palce - na přelomu května a června se pokusí získané zkušenosti přetavit v úspěch na prestižní mezinárodní soutěži  "Robotickém dnu" pořádaném Karlovou Univerzitou v Praze.


Krotitelé robotů 2019

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 2. 2019, 11:03, zobrazeno 1489x, dnes 0x
5.0 5Hodnocení