Ani ve finále se trojice zástupců naší školy ve složení Lukáš Letrik, Jan Kubeš a Filip Kovačík, pod vedením Mgr. Vladimíra Šereše, neztratila a dosáhla dalšího úspěchu. Z celostátní soutěže pořádané ČVUT si odnesli vynikající 2. místo z 32.

Finále probíhalo za účasti 32 týmů, z nichž 16 bylo středoškolských a 16 vysokoškolských. V prvním kole nastoupili proti sobě vždy zástupci střední a vysoké školy. Náš tým jednoznačně postoupil. Skvěle si počínal i v dalších kolech. Nastaly i situace, kde se souboj vzhledem k rovnosti výkonů musel opakovat. I takové, kde díky špatnému zaznamenání senzoru se robot vrátil na start a musel celou trasu absolvovat od začátku. V obou případech jsme si poradili a z těchto soubojů vyšli vítězně.

Ve finále jsme se potkali s druhým moravským týmem ze Zlínského gymnázia. Byl to silný soupeř - zejména sledování čáry měli výborně naprogramované, my jsme pro změnu měli lépe zvládnutý průjezd bludištěm. Souboj probíhal vyrovnaně, v bludišti jsme pomalu získávali převahu, v jednu chvíli ovšem opět selhal senzor a robot se část bludiště vracel. Zde jsme ztratili přibližně 12 vteřin, které se i navzdory mohutnému finiši nepovedlo dohnat. Celkový rozdíl v cíli - kolem 5 vteřin - pak napovídá, jak těsná prohra byla a jak málo nás dělilo od vítězství.

Děkujeme tímto studentům za skvělou práci a reprezentaci školy.


Více fotografií (41)
Robosoutěž 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku9. 1. 2017, 13:27, zobrazeno 1634x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení