Třetí ročník vánoční Akademie hodonínské průmyslovky měl těžkou úlohu. Překonat předešlé dva ročníky, které byly opravdu více než povedené. A podařilo se, tedy aspoň podle ohlasů mezi studenty a kantory.

Předvánoční společná zábava studentů a učitelů hodonínské střední školy se nesla v duchu "studenti sobě" a stála za to. Vánoční Akademie 2016 byla v pořadí již 3. ročníkem společné zábavy hodonínské Střední školy průmyslové a umělecké. Vznikla na popud studentů, kteří svými rozmanitými koníčky nepřestávají udivovat své spolužáky a taky své kantory.

Na počátku celé akce byl vlastně nápad, jak ukázat všechny šikovné a nadané studenty hodonínské průmyslovky ostatním. Ve škole se jich totiž sešla celá řada a nejen učitelé, ale někdy ani jejich spolužáci mnohdy netuší, čím se ostatní ve svém volnu baví. Předchozí dva ročníky Akademie se ale nadmíru zdařily a nasadily tak velmi vysokou laťku.

Ale i letos se bylo opravdu čím bavit. S kytarou se na pódiu předvedli: Lukáš Herůdek, Luboš Brablc a David Dorda, dva posledně jmenovaní dokonce i svými vlastními písněmi, na klavír zahráli postupně Michal Stodůlka a Martin Synek.

Své kousky historického šermu ukázal Lukáš Fifka, Tereza Kmentová předvedla svoji mrštnost při breakdance. Nad boxerským uměním Filipa Kovačíka a Kristýny Šedové žasnul celý sál. Filip Schwoiser s Klárou Megovou uchvátili publikum společenským tancem a Lenka Švandelková všechny okouzlila svým zpěvem.

Taneční vystoupení 4. A Sexted steroid všechny pobavilo, stejně jako moderátorské umění Davida Dordy a Karla Osičky, kteří neúnavně zapojovali i publikum. To se smálo a dobře se bavilo po celou dobu.

Do zábavy se zapojili i kantoři. Vlado Šereš dojal celý sál svými vlastními romantickými písněmi a hrou na kytaru, dokonce devět učitelů sehrálo divadelní představení "O bačovi a ztracené ovci", češtinářky Dagmar Benovičová a Ivana Bělochová citovaly perličky ze školních slohových prací a třešničkou na dortu byl učitelský RAP ve složení Dagmar Kočtářová, Petra Hroudná a Vlado Šereš.

Vánoční atmosféra byla cítit všude kolem. Studenti a kantoři hodonínské průmyslovky se zkrátka bavit umí. Třetí ročník Akademie průmyslovky podle letošních ohlasů určitě nebyl ročníkem posledním.


Školní akademie 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku9. 1. 2017, 15:51, zobrazeno 3254x, dnes 0x
3.3 8Hodnocení