Naši studenti se zúčastnili soutěže Figura 11. Stanislav Košulič získal 1. místo v kategorii Kresba postavy pro všechny obory, Lucie Bajajová poté 2. místo v kategorii Kresba postavy pro obor Užitá malba.

Figura 11 je výtvarná soutěž pro studenty středních výtvarných škol, kterou od roku 2006 vyhlašuje Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově v rámci mezinárodního divadelního festivalu Miraculum Český Krumlov. Soutěž je vyhlašována v kategoriích Kresba postavy pro obor užitá malba, Kresba postavy pro ostatní obory, Malba postavy pro všechny obory a Portrét.

Samotná soutěž v kresbě a malbě postavy podle živého modelu pomáhá při konfrontaci výsledků práce středoškolských studentů výtvarně zaměřených škol. Přispívá k motivaci studentů v oblasti výtvarných aktivit a obohacuje je o další možnosti přístupu při realizaci kreseb a maleb. Porovnání výsledků je přínosné nejen v rámci středoškolského studia, ale i s přesahem pro přípravu na VŠ výtvarného směru.

Figurální kresba a malba byla zvolena záměrně, jelikož je jednou z oblastí, ve které adepti výtvarně zaměřených oborů získávají již tradičně praktické dovednosti. Ani v době využívání moderních technologií a přístupů neztrácí svůj význam ve výtvarném vyjadřování.

figura-11.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku18. 10. 2011, 10:02, zobrazeno 3266x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení