Dne 24.11.2011 se studenti průmyslovky Hodonín sešli tváří v tvář s oběťmi dopravních nehod - se skupinkou lidí výjimečných ne tím, čím si prošli, ale morálních sílou, s jakou se se svým osudem vypořádávají.

(Ne)zvratné osudy je projekt Ministerstva dopravy ve spolupráci s Českým sdružením obětí dopravních nehod a Organizací na podporu integrace menšin, o.s. v rámci kampaně "Nemyslíš? Zaplatíš!". Studenti středních škol a odborných učilišť diskutují o osudech lidí, do jejichž životů nějakým způsobem zasáhla dopravní nehoda.

Každý jednotlivý "osud" byl diskutován se skupinkou studentů, v atmosféře důvěry, otevřenosti a lidského porozumění. Studenti měli během dvou vyučovacích hodin možnost hovořit o dvou osudech, sami se také rozpovídali o svých zkušenostech. Zážitek z této lidsky velmi hluboké diskuze se každému z nás snad vybaví pokaždé, když sedneme za volant.

Touto cestou chceme vyjádřit podporu všem, kteří jsou v projektu zapojeni, poděkovat za vstřícnost, ochotu a profesionalitu Mgr. Veronice Dlouhé. Věříme, že jeden z mála smysluplných projektů, ke kterým se studenti dostanou, bude i nadále pokračovat a osloví spoustu mladých lidí!

O této akci psal také Hodonínský deník.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 11. 2011, 09:44, zobrazeno 2924x, dnes 0x
5.0 5Hodnocení