Naše škola byla součástí české delegace na eTwinningové konferenci v Budapešti, kde jsme prezentovali projekt zpracovaný Mgr. Kosíkovou a jejími studenty. Společné konference se zúčastnilo více než 500 učitelů a 100 žáků z 31 zemí. Podívejte se na fotogalerii.

Vůbec poprvé v historii se výroční konference a kemp eTwinningu uskutečnily současně, a to v maďarské Budapešti od 31. března do 2. dubna za přítomnosti rekordního počtu účastníků a zemí. Všichni se společně sešli, aby tak mohli oslavit úspěch a spolupráci a dále přispět k rozvoji největšího společenství evropských škol.

Zúčastněné země
Polsko, Řecko, Slovinsko, Rakousko, Slovensko, Velká Británie, Kypr, Česká republika, Turecko, Španělsko, Nizozemsko, Německo, Dánsko, Itálie, Norsko, Portugalsko, Finsko, Lotyšsko, Chorvatsko, Litva, Bulharsko, Lotyšsko, Švédsko, Belgie, Lucembursko, Malta, Kypr, Island, Maďarsko, Francie.

Celé dění se soustředilo na posilování kompetencí žáků (pupil empowerment) a na další oblasti. Byla to vynikající příležitost k plodné výměně názorů mezi žáky a učiteli.

Rovněž vznikla speciální výstavní plocha, kde mohli účastníci navštívit stánky věnované různým učebním předmětům a tématům. To byl jeden z vrcholů konference, kde učitelé a národní podpůrná střediska z každé země měli příležitost ukázat svou práci a úspěchy v programu eTwinning. Naše škola měla možnost představit svůj projekt na stánku s názvem „Odborné vzdělávání v programu eTwinning“.

Pro nás to byla obrovská příležitost a pocta být součástí české delegace, a mít tak možnost se na konferenci prezentovat s eTwinningovým projektem, na kterém v loňském školním roce pracovala se svými studenty Mgr. Ludmila Kosíková a která se výroční konference v Budapešti zúčastnila.

Dalším důležitým okamžikem se stal slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů soutěže Ceny eTwinningu 2011. Z více než tří stovek přihlášených projektů byli oceněni vítězové ve třech věkových a v pěti zvláštních kategoriích. Na druhý den se účastníci akce rozdělili do menších skupin a pustili se do práce ve workshopech, kde se věnovali používání určitých nástrojů a softwaru, profesnímu poradenství a ICT, posilování kompetencí žáků a nápadům na projekty.

Mgr. Ludmila Kosíková

Vytisknout stránku Vytisknout stránku6. 4. 2011, 09:39, zobrazeno 3879x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení