Naše škola si může připsat další úspěch. Kamila Reichmanová,nyní již absolventka a studentka prvního ročníku University Palackého v Olomouci, byla oceněna hned dvakrát na celostátní soutěži v kresbě postavy. Jedná se o výtvarnou soutěž pro studenty středních výtvarných škol.

Soutěž od roku 2006 vyhlašuje Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově v rámci mezinárodního divadelního festivalu Miraculum Český Krumlov.

Samotná soutěž v kresbě a malbě postavy podle živého modelu pomáhá při konfrontaci výsledků práce středoškolských studentů výtvarně zaměřených škol. Přispívá k motivaci studentů v oblasti výtvarných aktivit a obohacuje je o další možnosti přístupu při realizaci kreseb a maleb. Porovnání výsledků je přínosné nejen v rámci středoškolského studia, ale i s přesahem pro přípravu na VŠ výtvarného směru.

Kamila Reichmanová, která tento rok maturovala v oboru užitá malba, získala 2. místo v kategorii kresba postavy pro obor užitá malba (viz obrázek níže), a 3. místo v kategorii malba postavy pro obor užitá malba.

reichmanova.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 10. 2009, 11:16, zobrazeno 3152x, dnes 0x
4.3 3Hodnocení