V letošním roce jsme se pracemi studentů 3. ročníku oboru Propagační grafika již potřetí zúčastnili mezinárodní soutěže Mladý obal. Autorkou vybraného obalu v letošním ročníku soutěže je naše studentka Petra Durnová s návrhem variabilního designu obalu na sadu ponožek.

Vyhlašovateli soutěže jsou Design Cabinet CZ Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze a Model Obaly, a.s. a Slovenské centrum dizajnu Bratislava, za podpory Mezinárodní rady organizací grafického designu ICOGRADA (nejvyšší světová profesní organizace). Pod vedením ak. mal. Dagmar Kučerové - Lanatové, byly vytvořeny a k účasti v soutěži vybrány 4 návrhy obalů na různé druhy zboží. Všechny tyto návrhy provedené v přesných maketách v měřítku 1:1 splňují podmínky soutěže a slučují v sobě požadavky estetické, nároky na funkčnost obalu a také podmínky výrobní a ekonomické, ale i ekologické. Jednoduchá forma těchto obalů odráží trend současné doby.

mladyobal01.jpg

mladyobal02.jpg

Soutěž byla zástoupena těmito státy: Bělorusko, Česká republika, Francie, Kanada, Polsko, Slovensko, Spolková republika Německo, Tchaj-wan a byla vyhlašovaná v těchto soutěžních kategoriích:

  1. studenti středních škol
  2. studenti vysokých škol
  3. mladí designéři do 30 let

Střední školy byly zastoupeny 189 pracemi od 179 autorů.
Odbornou porotu, sestavenou téměř výhradně z renomovaných výtvarníků v oboru, tvořili zástupci České a Slovenské republiky. Lze tedy považovat za úspěch, že již podruhé jsme byli zařazeni mezi nejlepší obeslané práce, navíc v konkurenci oborů převážně zaměřených na průmyslový design. Autorkou takto vybraného obalu v letošním ročníku soutěže je naše studentka Petra Durnová s návrhem variabilního designu obalu na sadu ponožek. V roce 2007 byl takto vybrán návrh obalu na CD, jehož autorem je dnes již absolvent naší školy Ivan Černek. Vybrané práce, včetně oceněných 1. až 3. místem, byly vystaveny letos v květnu v rámci veletrhu obalové techniky Embax print na Brněnském výstavišti.


Mladý obal 2007

Na jaře minulého školního roku 2006/2007 jsme se pracemi žáků 3. ročníku Propagační grafika zúčastnili v kategorii středních uměleckých škol s výtvarným zaměřením mezinárodní studentské soutěže obalového designu Mladý obal 2007, pořádané Design centrem České republiky. Ze 450 soutěžních prací byla práce našeho studenta Ivana Černeka vybrána mezi 50 nejlepších, vystavených v květnu t. r. v rámci veletrhu obalové techniky „Embax print“ na brněnském výstavišti.

mladyobal03.jpg


Mladý obal 2006

Ve školním roce 2006/2007 byl podle výtvarné předlohy žákyně 3. ročníku Hany Pláteníkové realizován plakát k Mezinárodnímu folklornímu festivalu Strážnice 07.


Akad. mal. Dagmar Kučerová-Lanatová, vedoucí uvedených prací

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 9. 2009, 06:50, zobrazeno 3743x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení