...a nemuset platit ubytování ani cestu? No, úplně zadarmo to není – naši studenti musí mít dobré výsledky, ovládat angličtinu i odborné předměty a hlavně mít spoustu dobrých nápadů. A to Hanka Buličková a Barča Gučová ze 3.V rozhodně všechno splňují.

Tak a je to tady. Vysněná cesta poznat svět. Sobota, pro někoho normální víkendový den, pro nás dvě to ale znamenalo plno balení a slz. Nastoupily jsme v Brně do žlutých autobusů a odjely poznat svět.

Florencie 2017

Cesta byla dlouhá, předlouhá a i přes všechnu snahu se pořádně usnout nedalo. Ve Florencii nás vysadili. A co se nestalo, nikdo nikde. Čekáme tam zhruba 15 minut a nakonec přijde milý pár lidí a ptá se nás: „Do you speak english?" My na to, že ano. To, co následovalo poté, bychom vskutku nečekaly. Přijelo auto a v něm naše průvodkyně Hanka se zasádrovanou nohou na sedačce. Den před naším příjezdem uklouzla a zlomila si nohu. Další naše komunikace tedy probíhá přes nejpopulárnější webovou stránku, Facebook.

Florencie 2017

Varovali nás před ubytováním, máme očekávat prý spíš něco horšího. Vejdeme do apartmá hotelu Citadela residence: lednička, myčka, sporák, gauč, LCD televize, wifi, obří šatník a samozřejmě postel! Jídlo. Jídlo je tady opravdu delikátní. Vybere si vskutku každý! Obědy jsou luxusní! Z celého dne se nejvíc těšíme na ně. Večeře by se daly přirovnat ke školní kuchyni a na snídani si smíme nakoupit, co chceme – dostaly jsme karty na nákup v místním obchodě.

Florencie 2017

Naše praxe začíná s nejvíce nenáviděným dnem, pondělím. Netušíme, co očekávat, ale všichni jsou k nám milí. Byly jsme nervózní ze schůzky S Leonardem, naším šéfem ve studiu Flod. Když jsme mu ukázaly svoje práce, byl nadšený, no a další den nás nechal dělat design stránek časopisu The Florentine. Takže prosím potlesk, naše jména jsou navždy zapsána do únorového díla časopisu The Florentine. Nic významného ovšem, jen jsme tam navíc dodaly i vlastní ilustrace...

Florencie 2017

Každý den chodíme. Chodíme do práce, na oběd, do práce, na večeři, na ubytování, podívat se na památky, do obchodu. Chodíme opravdu hodně. Není tedy divu, že máme skoro celé město prochozené a ty nejvýznamnější památky vyfocené. Nejdál jsme šly na Belveder. Ten kopec. No. Byl to velmi strmý a dlouhý kopec. Navíc měli zrovna v sobotu zavřeno. Aspoň že v blízkosti se nacházely zahrady, do kterých jsme se šly podívat a žasly nad vší tou zelení a květinami. Vždyť je zima! Ovšem ne tady. Příjemných 15 °C ve stínu, nikde ani mráček. Rozepínáme si kabáty a snažíme se vyfotit květiny z nejlepšího úhlu, takže naše šály si s sebou odnášejí kousky mechu na památku. Fotíme každou volnou chvíli, ovšem ne sebe v kanceláři, jak nám bylo řečeno, že bychom měly, ale co je zajímavé na dvou puberťačkách v kanceláři? Za nás jedno velké nic.

Florencie 2017

Další velká vycházka – tentokrát do nejznámější místní galerie Uffizi. Všichni nám tvrdili, že si budeme muset vystát velkou frontu. Byla neděle a ve frontě jsme nečekaly ani 5 minut a už jsme se mohly kochat nádherou, kterou tato budova ukrývá: obrazy Michelangela, Botticelliho, Tiziana a Leonarda da Vinciho. Nikdy bychom nevěřily, že obrázky, které nám ukazovala paní učitelka Šuleřová v „dějinách", jsou ve skutečnosti obrazy nadrozměrných velikostí. Na tento zážitek určitě nikdy nezapomeneme.

Florencie 2017

Na co dále také nezapomeneme, jsou pouliční prodejci a vydřiduši. Nikdy nevěřte někomu, že Vám chce vnutit věc zdarma. Pak to dopadá tak, že z Vás chtějí vytřískat co nejvíc peněž a darovanou věc nechtějí vzít zpátky. Co dál? Pobyt nám rychle utíká, máme se dobře, bavíme se dobře, jíme dobře, ale chybí nám vaření a pečení, takže jsme se rozhodly přece jen po měsíci pobytu stihnout autobus a vrátit se domů. Ale na to je ještě čas...!

Florencie 2017

Florencie 2017

Florencie 2017

Florencie 2017

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 2. 2017, 10:29, zobrazeno 2043x, dnes 0x
5.0 5Hodnocení