„Paní učitelko, já tomu moc nerozumím," zazněla slova po první části představení, „ale líbí se mi to! A moc!" . Opět jsme konečně mohli vyrazit do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. A byli jsme nadšení!

Ve středu 16. března 2016 jsme zhlédli představení podle knihy Lewise Carrolla Alenka v kraji divů a za zrcadlem, které nejvíce příznivců našlo v řadách studentů výtvarných oborů. Ale nezalekli se ani stavaři a čas si našli i čtvrťáci. Údivy studentů byly cílem představení, která jsou závislá na divákovi, postrádají zcela nebo zčásti smysl nebo obsahují zdánlivě nesmyslné prvky.

Anglický matematik a pedagog Lewis Carroll napsal svůj světoznámý příběh o Alence údajně pro malou holčičku Alici Liddellovou, dceru oxfordského děkana Liddella. Původně pouze vyprávěný příběh byl později označen za mimořádný. Jako literární tvůrce tak Carroll velmi předběhl dobu směrem k modernímu dadaismu. Dnes, i přes vliv moderních vědeckých metod a vymožeností, nabízí Alenka snad ještě víc inspirace než v době svého vzniku. Kdo by se dnes kupříkladu podivil, že Bílý Králík mluví?

Úžasné představení je z rukou hravého režiséra – Jana Antonína Pitínského, který prózu také zdramatizoval.

Na zpáteční cestě si všichni pochvalovali, jak se jim hra líbila, vedli vzrušené debaty nad maskou Králíka (David Macháček), Březňáka (David Vaculík), zajímavým kostýmem Paželvy (Juraj Šulaj) v adidasové teplákovce, a kdo byl vlastně Jednorožec?

Divadlo, hurá! Divadlo, hurá! Divadlo, hurá! Divadlo, hurá! Divadlo, hurá! Divadlo, hurá! Divadlo, hurá!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 3. 2016, 15:00, zobrazeno 1798x, dnes 0x
4.5 2Hodnocení