Jako každoročně se naši studenti prvních ročníků technických oborů a 3.A přesunuli do brněnského planetária. Tentokrát na zbrusu nový pořad „Sluneční superbouře", který má premiéru zatím pouze na dvou místech Evropy.

Na povrchu Slunce to doslova vře. Výtrysky extrémně horkého plynu, žhavé vlny tsunami a obrovské exploze. Pod náporem sluneční plazmy se prohýbá magnetické pole naší planety. Slunce se nás doslova dotýká... Studenti se vydali na výpravu k naší nejdůležitější hvězdě ve vesmíru. Poznali horoucí nitro hluboko pod povrchem Slunce a zažili obrovskou sílu slunečních superbouří. Představení Sluneční superbouře vysvětluje, jakým způsobem Slunce ovlivňuje dění na planetě Zemi. Během přestavby magnetického pole, erupcí a výronů sluneční hmoty vznikají oblaka horké plazmy, která se řítí prostorem Sluneční soustavy rychlostí až několika milionů kilometrů v hodině.

Pokud narazí na planetu Zemi, vytváří nejen polární záře, ale přímo zasahují do našich každodenních životů. Jak to, že díky Slunci přestávají pracovat rozvody elektrické energie, umělé družice anebo mezikontinentální spojení? To všechno bylo v pořadu velmi názorně vysvětleno.
Unikátní vizualizace magnetických polí Slunce i Země, stejně jako útvarů na povrchu i pod povrchem naší denní hvězdy, vznikaly na těch nejvýkonnějších počítačích na světě. Pořad Sluneční superbouře pochází z dílny společnosti Spitz.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 5. 2016, 06:35, zobrazeno 1598x, dnes 0x
3.7 3Hodnocení