Aktualizováno. Naše škola může slavit velký úspěch. Na poli mezinárodních vzdělávacích projektů jsme se stali se svým projektem Pek, the Traveller Flea 3 – Evolution vítězi Evropských cen eTwinning pro rok 2013 ve věkové kategorii 16 – 19 let.

Podívejte se na fotky z udělování cen, které v Lisabonu převzal ředitel školy PaedDr. Ivo Kurz a Mgr. Ludmila Kosíková a spolu se studenty se také zúčastnili slavnostní tiskové konference v Praze.

Udílení cen v Praze Udílení cen v Praze Udílení cen v Lisabonu


eTwinning je aktivita Evropské komise, do které se od jejího vzniku v roce 2005 zapojilo již více než 195 000 evropských učitelů. Ti společně realizují mezinárodní vzdělávací projekty online, tedy s využitím informačních a komunikačních technologií. Aktivita eTwinning slouží učitelům a žákům z 32 evropských zemí, kteří využívají bezpečné prostředí virtuální třídy pro vzájemnou komunikaci, vzdělávací projektové aktivity, sdílení výukových metod a elektronických učebních materiálů.

Do oceněného projektu je naše škola zapojena již od roku 2010. Cílem tohoto projektu je umožnit žákům poznávání evropských zemí prostřednictvím putování blechy Pek. Na základě společné činnosti všech zapojených škol tak každoročně vzniká komiksový časopis. Žáci v projektu pracují v mezinárodních skupinách, kdy každá skupina je zodpovědná za část příběhu. Kromě praktických zkušeností, spojených s využíváním online grafických nástrojů, žáci mimovolně zdokonalují také cizí jazyk, v tomto případě angličtinu. Žáci jsou tak nuceni používat jazyk v reálných životních situacích, což jim následně pomůže zlepšit jejich pozici na trhu práce. Slavnostní udílení cen proběhne na Evropské konferenci eTwinning v Lisabonu.

Mgr. Ludmila Kosíková

eTwinning 2013

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 2. 2013, 07:53, zobrazeno 4079x, dnes 2x
4.8 12Hodnocení