Splněný sen vidět Arsenal. Nakupovat na Oxford street. Na vlastní oči spatřit obrazy starých mistrů. Tyto a další podobné věty byly slyšet od studentů třetích ročníků, kteří se letos vypravili objevovat krásy Londýna, poprvé v historii letadlem.

Každoroční zájezd třetích ročníků do zahraničí se letos opravdu vydařil. Poprvé cestovali jeho účastníci do anglické metropole letecky a na trase SŠPU Hodonín - Brno Tuřany - London Luton - Park Villa Boutique Hostel London - London Stansted - Brno - SŠPU Hodonín si užili čtyři skvělé dny přímo v srdci Londýna.

Nevynechali žádnou památku, kterých je Londýn opravdu plný. Cestovali samostatně známými londýnskými autobusy doubledecker a také vyhlášeným londýnským metrem. Zkrátka stali se na 96 hodin obyvateli Londýna. Studenti výtvarných oborů mohli oči nechat v Londýnské galerii, studenti Stavebnictví obdivovali architektonické skvosty starých dob, které hrdě stojí v těsné blízkosti skleněných mrakodrapů. Děvčata si užila shopping na vyhlášené nákupní ulici Oxford street, zatímco kluci si zajeli na Emirates stadium na prohlídku útrob domovského stánku týmu Arsenal. Zkrátka všichni si přišli na své a Big Ben, Tower, Westminster, London Eye a další památky obdivovali všichni společně. Dokonce ani výměna stráží u Buckinghamského paláce a zvedání mostu Tower Bridge s prosklenou podlahou neunikla jejich pozornosti.

Procházka kolem řeky Temže a noční projížďky Londýnem byly jen třešničkami na dortu. Počasí jim přálo, i když nebyl by Londýn Londýnem, aby občas i nemrholilo. Hostel Park Villa byl skvělým útočištěm s velmi útulým prostředím a ochotným personálem. Patřil na čtyři dny jen jim.

Nebylo samozřejmě všechno jen zalité sluncem a drobná klopýtnutí se nevyhnula ani této výpravě. Cestovalo se s rukou v sádře již z Hodonína, ztratila se a následně našla Oyster karta, zápasilo se s automatem na karty v metru, který se zdráhal vydat Oyster kartu dobrovolně, bolela noha a nakonec se na letišti ve Stanstedu ztratila letenka i s cestovními doklady. Vše se nakonec podařilo vyřešit a studenty tyto životní zkušenosti posunuly zase o kousek dál. Problémy jsou zkrátka od toho, aby se řešily.

Velké poděkování tak patří hlavně cestovní kanceláři CK IRRA, která celý zájezd naplánovala kvůli různému zaměření oborů a zájmů studentů přímo na míru a podle přání průmyslovky a její majitelé Zbyněk Ingr a Petra Ingrová byli zároveň úžasnými průvodci. Vše bylo připraveno na jedničku s hvězdičkou. Studenti si kromě perfektní organizace pochvalovali hlavně nové informace, které se jim budou hodit příští rok k maturitě z Angličtiny a taky z Dějin výtvarné kultury.

London, see you next year again?


Londýn 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 4. 2016, 13:18, zobrazeno 2492x, dnes 0x
4.6 9Hodnocení