Ve středu 2. prosince 2015 se studenti vypravili do Brna na projekt pro budoucí řidiče The Action New Generation. Nejsilnějším zážitkem bylo vyprávění mladé ženy upoutané na invalidním vozíku. Milovala jízdu na motorce. Netleskalo se, jen se mlčelo. Silné emoce, slzy na krajíčku a skutečné příběhy.

Začalo to filmem s dopravní nehodou. V klíčových okamžicích jej přerušovalo vyprávění skutečných osob na jevišti: hasiče, policisty a záchranáře. Ti všichni popisovali příběh, svůj skutečný příběh, který se jim vryl do paměti už natrvalo.

The Action

A o co autorům šlo? "Jde o to, předat mladým lidem zkušenost a zážitky, hlavně zážitky. Protože celé představení je založené na tom, že my jim neříkáme: ,Tohle nedělejte, to je špatně!ʻ To jsou reální lidé, reální policisti, reální záchranáři, reální hasiči. A ti jim vyprávějí, co zažili. Doufáme, že chytneme jejich emoce a doufejme, že aspoň v části z nich něco zůstane."

„Možná si teď myslíte, že tenhle příběh je pro vás zbytečný, že vám se tohle nikdy nestane. Ale věřte mi, sedí vás tu hodně, a já se s vámi klidně vsadím, že minimálně jeden z vás v té záchrance nebo na silnici bude ležet taky. Tak se mějte hezky." Těmito slovy ukončil své vyprávění záchranář.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku3. 12. 2015, 07:39, zobrazeno 1997x, dnes 0x
3.0 4Hodnocení