Studenti naší školy v provozu jaderné elektrárny Dukovany

Studenti naší školy v provozu jaderné elektrárny Dukovany

Naši studenti se letos v dubnu podívali na technické zázemí dvou elektráren skupiny ČEZ: jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice - Mohelno.

Nedílnou součástí studia fyziky na naší škole jsou exkurze do provozů různých typů elektráren. Studenti obou technických oborů Technického lycea a Stavebnictví se každoročně účastní exkurzí právě s tímto zaměřením. Samozřejmostí je nejen návštěva obou infocenter v elektrárnách, ale i návštěva provozů obou elektráren. Zajímavá byla hlavně JE Dukovany, kde panují přísná bezpečnostní opatření. Po absolvování obou exkurzí čekal na studenty ve škole test ze získaných znalostí a informací, jež se při exkurzích dozvěděli. Je to zpětná vazba, která ukazuje mimo jiné i jejich schopnost vstřebávat nové informace.

Dalešice

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 5. 2018, 13:05, zobrazeno 1233x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení