Znáte lepší recept na podzimní plískanice než si vzít čaj, knížku a zalézt do tepla? My jsme si to s některými studenty vyzkoušeli na Den netradiční výuky – a zašli jsme si do čajovny Šálek ticha. Co na to studenti?

  • Páteční den byl pro mě možností poznat nové místo, kamarády, čaje a také knihy. Všechny knihy byly úžasné a určitě si je v budoucnosti přečtu. Byl to opravdu skvělý zážitek.
  • Představování oblíbené knížky v příjemném prostředí se šálkem černého čaje v ruce, skvělá to věc! Navíc už máme každý své tipy na knížky od ostatních.
  • Mně se to líbilo v tom, že jsem si připadal ne jako mezi žáky a učiteli, ale spíše v přátelském prostředí, kde sdílíme společnou zálibu. A samozřejmě super tipy na knížky.
  • Důvodem, proč jsem si přinesl knihu Hobit, je má fascinace autorem. Mým cílem bylo mluvit o Tolkienově celoživotním díle a přiblížit tak všem fantastický svět Středozemě. Hobit mi posloužil jako dobrá ukázka. Páteční dopoledne strávené v příjemném prostředí hodonínské čajovny mě velmi mile překvapilo. Otevřelo mi nové obzory, co se světa literatury (i čaje) týče a dalo tipy na zajímavé knižní tituly. J
  • Knížka Den co den mě přilákala svým tématem – duše a schránka; přenesení duše do jiného světa. Síla lásky, která umí překročit hranice mezi životem a smrtí, smrtelnost.
  • Proč Alchymista? Výborná filosofická kniha pro všechny věkové kategorie, rychle vtáhne do děje a jistě se nedá odložit po prvním přečtení.
  • Valčík s Bašírem je komiksová kniha, která popisuje skutečnou událost. Autor zde popisuje své vzpomínky na masakr v uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Kromě vzpomínek v knize autor občas popisuje i své pocity. Z toho důvodu jsem knihu doporučila i dále. Ke konci příběhu naleznete fotografie z události. Jsem ráda, že jsem si na den netradiční výuky zvolila návštěvu čajovny. Dopoledne obohacené ochutnávkou čajů jsem si tedy náramně užila a doufám, že příští rok se mohu těšit zase.
  • Kniha Argo, kterou jsem v čajovně přestavila, sice není žánr, který vyhledávám, ale dočetla jsem ji s napětím až do konce.
  • V knížce Muž nebo žena mne zaujalo, že se tady řeší, kdo je lepší, jestli muž, nebo žena. Muži by nemohli býti muži bez žen, stejně tak jako ženy bez mužů.

A tohle si rozhodně přečtěte

Spencer Johnson: Vrcholy a údolí
Laurent Gounelle: Filozof, který nebyl moudrý
Steven Erikson: Měsíční zahrady
David Levithan: Den co den
Paulo Coelho: Alchymista
Riggs Ransom: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Sophie Jordanová: Nevítaní
Zdeňka Jordánová: Muž nebo žena
Ari Folman: Valčík s Bašírem
Matt Baglio: Argo
John Ronald Reuel Tolkien: Hobit
Zdeněk Šmíd: Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách
Jan Skácel: Třináctý černý kůň


Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016 Den netradiční výuky 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 11. 2016, 10:00, zobrazeno 1732x, dnes 0x
5.0 3Hodnocení