Znáte lepší recept na podzimní plískanice než si vzít čaj, knížku a zalézt do tepla? My jsme si to s některými studenty vyzkoušeli na Den netradiční výuky – a zašli jsme si do čajovny Šálek ticha. Co na to studenti?
- Páteční den byl pro mě možností poznat nové místo, kamarády, čaje a také knihy. Všechny knihy byly úžasné a určitě si je v budoucnosti přečtu. Byl to opravdu skvělý zážitek.
- Představování oblíbené knížky v příjemném prostředí se šálkem černého čaje v ruce, skvělá to věc! Navíc už máme každý své tipy na knížky od ostatních.
- Mně se to líbilo v tom, že jsem si připadal ne jako mezi žáky a učiteli, ale spíše v přátelském prostředí, kde sdílíme společnou zálibu. A samozřejmě super tipy na knížky.
- Důvodem, proč jsem si přinesl knihu Hobit, je má fascinace autorem. Mým cílem bylo mluvit o Tolkienově celoživotním díle a přiblížit tak všem fantastický svět Středozemě. Hobit mi posloužil jako dobrá ukázka. Páteční dopoledne strávené v příjemném prostředí hodonínské čajovny mě velmi mile překvapilo. Otevřelo mi nové obzory, co se světa literatury (i čaje) týče a dalo tipy na zajímavé knižní tituly. J
- Knížka Den co den mě přilákala svým tématem – duše a schránka; přenesení duše do jiného světa. Síla lásky, která umí překročit hranice mezi životem a smrtí, smrtelnost.
- Proč Alchymista? Výborná filosofická kniha pro všechny věkové kategorie, rychle vtáhne do děje a jistě se nedá odložit po prvním přečtení.
- Valčík s Bašírem je komiksová kniha, která popisuje skutečnou událost. Autor zde popisuje své vzpomínky na masakr v uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Kromě vzpomínek v knize autor občas popisuje i své pocity. Z toho důvodu jsem knihu doporučila i dále. Ke konci příběhu naleznete fotografie z události. Jsem ráda, že jsem si na den netradiční výuky zvolila návštěvu čajovny. Dopoledne obohacené ochutnávkou čajů jsem si tedy náramně užila a doufám, že příští rok se mohu těšit zase.
- Kniha Argo, kterou jsem v čajovně přestavila, sice není žánr, který vyhledávám, ale dočetla jsem ji s napětím až do konce.
- V knížce Muž nebo žena mne zaujalo, že se tady řeší, kdo je lepší, jestli muž, nebo žena. Muži by nemohli býti muži bez žen, stejně tak jako ženy bez mužů.
A tohle si rozhodně přečtěte
Spencer Johnson: Vrcholy a údolí
Laurent Gounelle: Filozof, který nebyl moudrý
Steven Erikson: Měsíční zahrady
David Levithan: Den co den
Paulo Coelho: Alchymista
Riggs Ransom: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Sophie Jordanová: Nevítaní
Zdeňka Jordánová: Muž nebo žena
Ari Folman: Valčík s Bašírem
Matt Baglio: Argo
John Ronald Reuel Tolkien: Hobit
Zdeněk Šmíd: Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách
Jan Skácel: Třináctý černý kůň
Komentáře (1)
2. prosinec 2016