Zabodovali jsme v prestižní robosoutěži. Se skvělým 2. místem a jedinou porážkou se totiž náš tým ve složení L. Letrik, J. Kubeš a F. Kovačík probojoval až do finále celostátní soutěže.

I letos pořádá katedra řídící techniky ČVUT pod záštitou firmy Škoda a Samsung soutěž s názvem Robosoutěž 2016, kde svádějí souboje konstrukční a programová řešení jednotlivých týmů při zdolávání stanoveného úkolu. Naší školu letos zastupovaly dva soutěžní týmy. V tvrdé konkurenci si oba vedly dobře.

Mladší tým sbíral cenné zkušenosti a testovací jízdy naznačovaly jeho vysoký potenciál. Soutěžní trať byla záludná a plná nástrah. Svým výkonem ovšem studenti, potažmo jejich vlastnoručně sestavení a naprogramovaní roboti, nezklamali. Tým Unbroken ve složení L. Beňa, L. Leták a T. Kmentová se umístil na 17. místě. Zkušenější druhý tým si neúnavně razil cestu v soubojích a neporažen prošel až do finále, kde podlehl týmu Unbearable Proximity z VOŠ a SPŠE Olomouc s poměrem vzájemných duelů 1:2. V celostátním finále, kam se probojuje pouze 16 nejlepších týmů (z celkového počtu 128 přihlášených) budou reprezentovat naší školu a bojovat o celkové vítězství. Držíme klukům palce.


Robosoutěž 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku14. 11. 2016, 14:17, zobrazeno 2263x, dnes 2x
4.0 5Hodnocení