Vydali jsme se na sever Itálie za architekturou a výtvarným uměním. Po bezesné noci strávené v autobusu nás uvítalo slunce v Miláně. Nádhera milánského dómu uchvátila všechny, kteří vystoupali 232 schodů a ocitli se na střeše pátého největšího chrámu na světě.

Bylo skvělé kochat se výhledem na okolí, ale také vidět architektonické prvky gotiky z nezvyklého pohledu. Naše další kroky vedly do galerie Viktora Emanuela II. – především děvčata zaznamenala obchody známých světových značek. Kolem La Scaly jsme pokračovali do galerie Pinacoteca di Brera a tam jsme obdivovali originály takových malířů, jako byli G. Bellini, Raffael, P. P. Rubens či P. Picasso. Ve hodinách dějin výtvarné kultury se studenti seznamují se světoznámými díly většinou v učebnici, a tak je překvapily například velikosti pláten, nebo odstíny barev. Dílo dalšího mistra, a to Michelangelovu Pietu, jsme si pak mohli prohlédnout v milánském hradě Castello Sforzesco.

Druhý den naší zahraniční exkurze jsme strávili u jezera Lago di Garda – nejdříve jsme se lanovkou dostali na vrchol hory Monte Baldo do výšky 1700 m – nepopsatelný výhled na okolí a hlavně krásné jezero nám doslova vyrazil dech. Pak jsme si prohlédli dvě krásná městečka Malcesine a Sirmione. Ve druhém z nich jsme si navíc užili i zhruba půlhodinovou plavbu po jezeře.

Závěrečný den jsme věnovali opět architektonickým památkám italských měst – nejdříve to byla Verona. Nezapomněli jsme ani na pověstný balkon v paláci, kde žila Julie Kapuletová a poslouchala ze zahrady Romeovo vyznání lásky. Tedy alespoň tak nám to napsal pan Shakespeare. Závěrečné Benátky si podmanily snad každého. Úzké uličky, kanály, gondoly, mosty, Dóžecí palác... Navíc jsme si vše prohlédli shora z výšky věže zvané Campanila. Úchvatná podívaná!

Dobré zážitky podtrhlo ubytování v kempu Altomincio Family Park v městečku Peschiera – pohodlné mobilhomy s kuchyňkou a veškerým zázemím nám umožnily se vždy zregenerovat pro další den plný cestování. Co dodat závěrem? Nechtělo se nám domů a na naši cestu na sever Itálie určitě hned tak nezapomeneme.


Itálie 2017

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 6. 2017, 15:28, zobrazeno 2409x, dnes 0x
4.0 4Hodnocení