Náš student Jakub Starnovský zaznamenal obrovský úspěch ve své veslařské kariéře. Stříbrná pozice na Mistrovství Evropy juniorů ve veslařských disciplínách v Minsku je úctyhodný výkon a další potvrzení, že naše škola přitahuje výjimečné studenty.

V závěrečném dni čekalo dvojici Starnovský - Helešic nejdříve semifinále. V něm nastoupili proti lodím Itálie, Slovinska, Maďarska, Lotyšska a Běloruska. Hned po startu šli do vedení, ale v polovině závodu byli na páté, nepostupové pozici. Ve druhé polovině závodu pak přidali na tempu a vybojovali si nakonec třetí postupové místo do finále A.

Poté odstartovalo finále dvojek bez kormidelníka ve složení Česká republika, Srbsko, Itálie, Rakousko, Slovinsko a Ukrajina. Podle předpokladů se do vedení dostala rakouská posádka, která také zvítězila. V závěrečné čtvrtině závodní dráhy se do tří sekund seřadily všechny ostatní posádky. V infarktovém závěru se loď poháněná naší veslařskou dvojicí dostala na stříbrnou příčku a toto umístění si již nedala nikým vzít.

Ve finále dvojek bez kormidelníka tak Jakub Starnovský a Lukáš Helešic získali stříbrné medaile. Blahopřejeme.

Lukáš Helešic a Jakub Starnovský

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 6. 2013, 13:14, zobrazeno 2363x, dnes 0x
5.0 6Hodnocení