Naše škola se stala školícím střediskem v rámci Národního programu počítačové gramotnosti ve spolupráci s koordinátorem projektu, firmou Computer Help, s.r.o.. Zájemci se mohou přihlásit zde nebo na tel. 518 351 076 či faxu 518 354 957 (kontaktní osoby: Ing. Milada Homzová, Ing. Miroslav Přibil, Michal Škrabálek).

Národní program počítačové gramotnosti (NPPG) je určen pro všechny občany České republiky, kteří se chtějí seznámit se základy práce s počítačem. Tento program vyhlásilo Ministerstvo informatiky ČR pro širokou veřejnost s cílem zvýšit informační gramotnost občanů.

Nabízíme tři na sebe navazující kurzy, které je možné absolvovat v počítačových učebnách naší školy. Kurzy jsou obvykle vypisovány v odpoledních a večerních hodinách tak, aby byly dostupné pro každého a probíhají pod dohledem kvalifikovaných lektorů.

NPPG je založen na praktických dvouhodinových kurzech, během kterých účastníci postupně zvládnou v doprovodu zkušených lektorů ovládání počítače, připojení k internetu, základy vyhledávání na internetu a práci s elektronickou poštou. Na rozdíl od obdobných kurzů poskytovaných komerčními subjekty nabízí NPPG cenově dostupné kurzy určené široké veřejnosti a zejména starší generaci, která k počítači a internetu nemá snadný přístup. Cena dvouhodinového kurzu činí jen 100,- Kč.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 10. 2005, 08:02, zobrazeno 31559x, dnes 0x