Že logická olympiáda není jen pro studenty gymnázií dokázal náš student třetího ročníku technického lycea, který uspěl v jejím krajském kole. A nebyla to procházka růžovým sadem.

V pátek 3. listopadu se celkem 57 úspěšných řešitelů školních kol sešlo v Brně na Masarykově univerzitě, aby potrápili své mozkové závity při semifinále Logické olympiády. Mezi nimi i Martin Benovič. Snažil se přijít na kloub šifrám, lámal si hlavu nad přesmyčkami nebo uvažoval nad logickou řadou čísel.

Další část testu prověřila hlavně jeho postřeh a rychlost. Šlo o skládání slova z písmen létajících po obrazovce, hledání nehodícího se slova ze čtyř možností (písmena také létala všemi směry, přičemž každé slovo mělo svou barvu písmen), sestavení geometrických tvarů a nakonec řešení rovnic, kde místo čísel byly různé symboly.

"Kdo se přihlásil nejdřív, měl možnost odpovídat. Jestliže odpověděl správně, byly mu připsány 2 body. Při vyslovení špatného výsledku mu byl jeden bod stržen", popisuje dění při logické olympiádě Martin Benovič. "Všechno probíhalo samozřejmě online na počítačích stejně jako školní kolo. A šlo také o čas. Bylo to hodně rychlé", říká úspěšný řešitel. Ze všech 57 přítomných se jich jen 15 stalo úspěšnými řešiteli a Martin byl mezi nimi. Skončil patnáctý.

"Do celostátního finále postupuje jen sedm prvních řešitelů, ale i tak jsem za svůj výsledek rád, spousta lidí z gymnázií byla až za mnou", dodává sympatický student. Gratulujeme!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku14. 11. 2017, 05:48, zobrazeno 2183x, dnes 0x
2.9 13Hodnocení