Průřez pracemi našich studentů se tentokrát konal v podvečer Dnů otevřených dveří na uměleckých oborech. Pozváni byli nejen současní, ale i bývalí kantoři hodonínské průmyslovky a také její studenti. A bylo na co koukat.

"Název Durchšnit používal často akademický sochař Miroslav Kovářík, bývalý vedoucí našich Ateliérů, který je tu s námi také. Ale protože slovo durchšnit znamená nejenom průřez, ale taky průměr a práce našich studentů nejsou vůbec průměrné, tak jsme letos přidali název Profil a příště už vás budeme zvát na Profil", řekl v úvodu všem pozvaným ředitel školy Ivo Kurz.

Durchšnit aneb Profil se stal již nedílnou součástí prezentace studentů uměleckých oborů naší školy a jejich prací. Spatřit se tu dají nejen díla, která získala ocenění, či se dostala do galerie v Londýně, ale i prvotiny studentů prvních ročníků. Na celkovém průřezu jejich tvorby jsou krásně vidět pokroky a zlepšující se kvalita studentské tvorby s přibývající dobou na škole.

Možnost prohlédnout si a nafotit interiéry ateliérů průmyslovky také využila spousta novinářů, zástupců regionálních novin. Do útrob ateliérů se tak ve čtvrtek 20.října podívali pouze zvaní účastníci. K dispozici měli i malé občerstvení. V následujících dvou dnech pak měla stejnou možnost široká veřejnost při dnech otevřených dveří.

Úvodní slovo pronesl ředitel školy PaedDr. Ivo Kurz a pak se stačilo jen rozhlížet se kolem sebe a kochat se.


Durchšnit 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 11. 2016, 14:39, zobrazeno 1849x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení