...a to celá škola! Divadlo Různých Jmen nám nabídlo představení Maryša bratří Mrštíků. A protože toto drama máme v povinné četbě, moc jsme neváhali a vyrazili na dopolední představení v Kulturním domě Hodonín.


Klasická česká tragédie bratří Mrštíků patří mezi nejznámější kousky realistického divadla konce 19. století. Divadlo Různých Jmen zvolilo minimalistické kostýmy, které se na hony vzdalují tradičním vesnickým krojům, představení oživili lidovými písněmi doprovázenými na akordeon a spoustou světelných efektů. Studenti byli spokojeni a většina si knihu zařadila do svého seznamu k maturitě.

O něco později do divadla vyjeli opravdoví příznivci tohoto umění. Ve svém volném čase a za vyšší vstupné jsme navštívili představení Pokrevní bratři Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Osudový příběh dvojčat, která byla po narození rozdělena, napsal britský dramatik, scenárista a skladatel Willy Russell s nepochybnou autorskou zručností a neobyčejnou lehkostí.

Muzikál Pokrevní bratři nás přivedl do příběhu dvou vrstevníků Mickeyho (Tomáš Šulaj) a Eddieho (David Vaculík), kteří přestože vyrůstají každý v naprosto odlišném sociálním prostředí, jsou k sobě přitahováni neznámou magickou silou. V režii Radka Balaše a s exkluzivním hostem Yvettou Blanarovičovou v roli maminky dvojčat jsme si báječně užili pubertu obou bratrů, smáli jsme se i plakali.

Při zpáteční cestě se všichni přiznali, že i slzu uronili, pak vzrušeně diskutovali o výborných hereckých, tanečních i pěveckých výkonech. Pochvalovali si skvěle strávený čas.

Divadlo 2016

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 11. 2016, 10:31, zobrazeno 1592x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení