Holandsko – země větrných mlýnů, dřeváků a tulipánů

Holandsko – země větrných mlýnů, dřeváků a tulipánů

Třeťáci si vyjeli do Holandska a viděli mezinárodní soud v Den Haagu, muzeum miniatur, podmořský svět, pláž, katedrálu, skanzen i rozlehlé zahrady. A že mají na co vzpomínat...

V průběhu prvního dne jsme viděli sídlo mezinárodního soudu v Den Haagu. Muzeum miniatur Madurodam, kde můžete vidět zmenšeniny významných holandských staveb v měřítku 1:25, zaujme snad každého návštěvníka. V lázeňském městečku Scheveningen jsme se v podmořském světě seznámili s rozličnými živočišnými druhy obývajícími Severní oceán a posléze se prošli po pláži plné opalujících se Holanďanů. Tramvají jsme se přesunuli do Delft, městečka proslaveného typickou modrobílou keramikou. Vyhlídka s katedrály byla dechberoucí. Pak už jsme směřovali na hotel v belgických Antverpách.

Druhý den jsme zahájili v malebném městečku Alkmaar a pak už se těšili do skanzenu Zanse Schans. Tam jsme se seznámili s výrobou sýrů i dřeváků, prohlédli si větrné mlýny pěkně zblízka a nakoupili typické holandské suvenýry. Cesta po hrázi oddělující poldry od moře nás zavedla až ke kopii historické obchodní lodi Batavia. Prozkoumali jsme si ji pěkně zblízka a seznámili se s jejím chodem.

Třetí den nám nabídl překrásné rozlehlé zahrady Keukenhof s pestrou směsicí kvetoucích tulipánů. V Amsterodamu nás pak čekala projížďka po grachtech, Rembrandtovo muzeum, návštěva brusírny diamantů a květinových trhů, sousoší zpodobňující slavnou Rembrandtovu Noční hlídku či dům Anny Frankové. Nezbytný rozchod většina využila k nákupu suvenýrů.

Šťastně jsme se vrátili domů a na náš výlet do Holandska budeme ještě dlouho vzpomínat.


Holandsko 2018

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 5. 2018, 13:40, zobrazeno 2168x, dnes 0x
5.0 6Hodnocení