Letos o něco později, ale přece jsme zahájili divadelní sezónu. Kdo si počká, ten se dočká! Nám se podařilo získat lístky na představení, které je od své jarní premiéry vždy úplně vyprodáno (také jsme seděli až nahoře na balkóně).

Ale i tak to byl úžasný zážitek (alespoň podle většiny zúčastněných). Jeli jsme 14. 10. 2015 do Uherského Hradiště na představení Deník Anne Frankové, zpracované formou koláže režisérkou Zojou Mikotovou, a to podle knihy skutečných příběhů židovské dívky Anny.

Anne Franková dostala deník ke svým třináctým narozeninám a postupně do něj zachytila události svého života od 12. června 1942 až do posledního záznamu z 1. srpna 1944. Od července 1942 žila celá rodina ukryta v tajných místnostech kancelářské budovy otce Otto Franka v Amsterdamu. Skupina byla prozrazena a deportována do koncentračních táborů. Z rodiny jediný přežil otec Otto Frank, po osvobození a návratu do Amsterdamu se rozhodl deník vydat. Anne zemřela na tyfus v táboře Bergen-Belsen, pouhé dva měsíce před koncem války.

Zájem studentů byl velký, proto se do divadla nedostali všichni... Nezoufejte! Brzy zase vyrazíme.

Divadlo! Hurá!

Divadlo! Hurá!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 10. 2015, 08:07, zobrazeno 2150x, dnes 2x
5.0 2Hodnocení