Barbora Gučová, studentka 3. ročníku Grafického designu je laureátkou soutěže Studentský design 2017. Znamená to, že se její práce umístila mezi 30 nejlepších prací z celé České republiky.

Studentský design 2017 je celostátní soutěžní přehlídkou prací studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory. Letos se konal již 27. ročník. Této soutěžní přehlídky se vždy účastní více jak 35 vyšších a středních škol z Asociace škol s uměleckými a uměleckořemeslnými obory z celé České republiky.

Každoročně pořádaná reprezentativní přehlídka studentského designu umožňuje jak zúčastněným školám, tak široké veřejnosti, porovnat kvalitu a vyspělost výtvarného a umělecko-řemeslného vzdělávání. V celostátním kole se sešlo asi 180 vybraných uměleckých prací, Jsou zde zastoupeny sekce produktový design, grafický design, oděv – textil – obuv, sklo a multimediální tvorba.

Vyvrcholením celé soutěže bylo nejen uspořádání výstavy všech exponátů po dobu jednoho měsíce (9. 3. - 4. 4. 2017) v Paláci ADRIA v Praze, ale také vyhlášení nejlepších 30 prací – laureátů soutěže, kteří se pak budou prezentovat na podzim 2017 v rámci výstavy Designblok. A naše škola bude opět při tom.

Práce Barbory Gučové, která se skládala z reklamních plakátů pro tři ročníky gastronomického festivalu „Asian food festival“, obsadila skvělé 11. místo napříč všemi obory. Naši další zástupci Radek Belanec a Michaela Sťahlová obsadili v celorepublikovém žebříčku 36. a 45. místo. Všechny přihlášené práce můžete posoudit zde a sami uvidíte, že jsme si nevedli vůbec špatně. Gratulujeme.

Asian food festival Asian food festival

Vytisknout stránku Vytisknout stránku18. 4. 2017, 14:53, zobrazeno 1675x, dnes 0x
5.0 3Hodnocení