Konference studentů keramických škol se stala tradiční a dlouholetou součástí spolupráce SPŠK Karlovy Vary, SPŠK Bechyně a SPUŠ a VOŠ Hodonín s oborovými podniky silikátového průmyslu v naší republice. Dne 6.5.2004 uspořádala již 28. konferenci studentů keramických škol naše škola. V rolích přednášejících byli vybraní studenti všech tří škol.

Představili celkem devět zdařilých prací s keramickým zaměřením, přičemž při svém vystoupení využívali různých pomůcek, vzorků a forem prezentace i s využitím výpočetní techniky. Na konferenci přijal pozvání také starosta města Hodonína pan Ing. Jiří Koliba, který spolu s ředitelem naší školy PaedDr. Ivo Kurzem konferenci také zahajoval a vtiskl jí odpovídající důležitost.

Bylo potěšující, že se v době velkého pracovního a profesního vytížení konference zúčastnili také ředitelé a vedoucí pracovníci podniků silikátového průmyslu - Tondach ČR, P-D Refractories Velké Opatovice, Silikátový svaz Praha a Cihelna Malenovice. Na závěr oficiální části byly vystupujícím účastníkům keramické konference předány diplomy a drobné upomínkové předměty jako ocenění jejich úsilí a odvahy veřejně prezentovat a obhájit svou práci před velkým počtem posluchačů. Smyslem těchto konferencí není vzájemné utkání, ale naopak setkání, poznání a výměna zkušeností. Konference byla zakončena společenským odpolednem v režii SPUŠ a VOŠ Hodonín.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 5. 2004, 08:31, zobrazeno 6572x, dnes 2x