Novinky

9. březen 2007, zobrazeno 49069x

Úspěch v jazykové olympiádě

Ve čtvrtek 22. února se uskutečnilo na Gymnáziu v Hodoníně Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu úspěšně reprezentovala vítězka školního kola Julie Krupová, studentka 2.V, která obsadila v kategorii pro gymnázia a střední odborné školy okresu Hodonín pěkné 2. místo.

2. březen 2007, zobrazeno 51221x

Nové prostory pro výtvarníky

Po dlouhé a náročné práci se nám podařilo zajistit nové prostory pro uměleckou část naší školy. Výrazně větší budova na ulici Dobrovolského, tedy na opačné straně Hodonína, vyžadovala rekonstrukci a časově i finančně nákladnou údržbu. Odměnou pro studenty i pedagogy vyučující výtvarné obory je mnohem větší pohodlí a další možnosti pro výuku například odborné praxe.

20. únor 2007, zobrazeno 51168x

Stránky přesunuty na prumyslovka.cz

Naše webové stránky byly přesunuty na lépe zapamatovatelnou a prestižní adresu www.prumyslovka.cz. Stará adresa spus-vos.cz v budoucnu nebude funkční. Prosím aktualizujte si odkazy ve svých záložkách a využívejte již pouze nový tvar www.prumyslovka.cz.


22. leden 2007, zobrazeno 46682x

Školní knihovna online

Jako jedna z prvních škol v České republice jsme spustili unikátní službu pro naše studenty a pedagogy. Pomocí online aplikace můžete nahlédnout do naší školní knihovny a vyhledávat v ní knihy dle podrobných kritérií.

6. prosinec 2006, zobrazeno 47279x

Hodina moderní chemie 2006

Vzhledem k tomu, že chemii člověk potkává na každém kroku, je dobré o ní něco vědět. Úhel pohledu může být různý. Většina lidí ještě po létech vzpomíná na tento předmět spíše jako na děs a případně noční můru školních lavic. více

13. listopad 2006, zobrazeno 32886x

Den netradiční výuky

Jako každý rok i letos, tentokrát ve čtvrtek 16. listopadu, pořádáme pro studenty den netradiční výuky k oslavě Dne boje za svobodu a demokracii. Těšit se můžete na volejbalová střetnutí, zajímavé chemické pokusy, alternativní muziku, šachové turnaje, piškvorky, psychologické testy, Sudoku a další zpestření.


18. září 2006, zobrazeno 35384x

Exkurze do Evropského parlamentu ve Štrasburku

Na pozvání poslance Evropského parlamentu Petra Duchoně se naši vybraní studenti zúčastnili exkurze do Štrasburku, francouzského města ležícího poblíž hranic s Německem. Je to jedno z významných světových měst, které v historii patřilo jednou Německu, jindy zase Francii, a i to je určitě důvod, proč je nyní sídlem Evropského parlamentu. více

11. červenec 2006, zobrazeno 23995x

Vyhlášení soutěže v projektování s CAD systémy

Ve středu 27. 6. 2006 se studenti druhých a třetích ročníků oboru Stavebnictví zúčastnili školní soutěže v projektování pomocí počítačové techniky v programu ArchiCAD pod tradičním názvem Archibald. Soutěže se zúčastnilo 21 studentů, kteří podle zadání měli zkonstruovat rodinný domek.

13. červen 2006, zobrazeno 21081x

Úspěch našich studentek v soutěži Velux

Společnost VELUX, vyhlásila 2. ročník soutěže Rodinný dům s obytným podrkovím. Romana Bařinová, Nela Nosková a Lucie Frolová z naší školy slavily se svými pracemi úspěch a postoupily ze školního kola. „Naše studentky se na soutěž výborně připravily, práce byly na špičkové úrovni. Věřím, že v celostátním kole uspějí", řekl ředitel školy PaedDr. Ivo Kurz.


19. květen 2006, zobrazeno 20409x

Úspěch v krajském kole Hokejbal proti drogám

Dne 18.5.2006 v Kyjově proběhlo krajské kolo soutěže "Hokejbal proti drogám" za účasti mužstva naší školy. Dále se krajského finále účastnila družstva Gymnázium Strážnice, Gymnázium Jarošova Brno a SPŠ Sokolská Brno. Naši studenti předvedli velmi bojovný a obětavý výkon. Přestože hráli pouze v osmi hráčích, dokázali vybojovat se silnými soupeři z Brna pěkné 2. místo.

17. leden 2006, zobrazeno 57098x

Ples školy 2006

V pátek 17. února 2006 naše škola pořádala společenský ples pro studenty, absolventy i veřejnost. Ples proběhl velmi úspěšně, a tak se můžete těšit na příští ročník, který se bude konat v pátek 23. února 2007. O podrobnostech budeme včas informovat na těchto stránkách.

2. leden 2006, zobrazeno 57872x

Změna názvu školy

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje schválilo a ustanovilo změnu názvu naší školy. Dodatkem ve zřizovací listině se tedy naše organizace od prvního ledna tohoto roku jmenuje Střední škola průmyslová a umělecká a Vyšší odborná škola, Hodonín, Brandlova 32. Máme také novou zkratku, a to SŠPU a VOŠ Hodonín.