Erasmus+. Do projektu je škola zapojena od roku 2013

Odborné stáže pro studenty středních škol a dospělé odborníky
2014-1-CZ01-KA102-001034

Do projektu je škola zapojena od roku 2013. Projekt Erasmus+ (dříve Leonardo) realizuje naše škola ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Hodonín. Jeho obsahem je zejména zajištění a realizace odborných praxí studentů školy v zahraničí:

• únor 2014 třítýdenní odborná praxe 2 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • duben - květen 2014 třítýdenní odborná praxe dalších 2 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • duben – květen 2014 čtyřtýdenní odborná praxe 4 žáků studijního oboru Stavebnictví ve Španělsku
  • únor - březen 2015 čtyřtýdenní odborná praxe 4 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • únor - březen 2016 čtyřtýdenní odborná praxe 2 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • únor - březen 2016 čtyřtýdenní odborná praxe 6 žáků studijního oboru Stavebnictví ve Španělsku
  • duben – květen 2016 čtyřtýdenní odborná praxe 2 žáků studijního oboru Grafický design a 2 žáků studijního oboru Užitá malba v Itálii (Florencie) - zajištěno

Škola je již přihlášena do další části projektu Erasmus +, pro rok 2017 připravujeme zahraniční odbornou praxi v tomto rozsahu:

• 6 žáků studijního oboru Stavebnictví ve Španělsku
  • 4 žáci studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • 2 žáci studijního oboru Užitá malba v Itálii (Florencie)

Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, OPVK, oblast podpory 1.5 (šablony pro střední školy). Projekt je realizován v letech 2012 – 2014.

Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu vzdělávání na škole. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo metodickým vzděláváním a podpůrnými kurzy pedagogických pracovníků, tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce.

Účelem je m.j. podpora kvalitního vzdělávání na SŠ prostřednictvím provádění klíčových aktivit naplněním výstupů v rámci šablon klíčových aktivit. Šablony jsou naplňovány pomocí tzv. DUMů (digitální učební materiál).

Pro realizaci projektu jsme v souladu s plánem rozvoje školy a ŠVP zvolili tyto šablony:

• I/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti
  • II/3 Metodický kurz pro učitele cizích jazyků
  • III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji. Projekt bude realizován v letech 2013 – 2015.

Škola se stala partnerem Jihomoravského kraje v projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Jihomoravském kraji. Projekt bude realizován v letech 2013 až 2015. SŠPU Hodonín, Brandlova 32 dlouhodobě vede své studenty k tomu, aby při výběru svého dalšího studia směřovali k vysokoškolským přírodovědným a technickým oborům. Zapojením školy do projektu chceme:

• Motivovat naše studenty k vyššímu zájmu o studium technických a přírodovědných oborů.
  • Navázat užší spolupráci s vybranými vysokými školami.
  • Spoluprací se základními školami motivovat žáky ZŠ o studium technických oborů na naší škole.
  • Prostřednictvím volnočasových aktivit (kroužků), seminářů, exkurzí zvýšit kompetence žáků SŠPU i partnerských ZŠ v oblasti přírodovědných a technických předmětů. Zvláštní důraz bude kladen na moderní technologie a využití ICT.
  • Zlepšit technické vybavení školy. Vybudovat konstrukční a projektové pracoviště, moderní přírodovědnou učebnu, pořídit 3D tiskárnu, 3D scanner, totální stanice a další moderní technické vybavení, které bude využíváno pro volnočasové aktivita a také pro výuku.

Partnerské základní školy

• Základní škola Hodonín, Očovská 1, příspěvková organizace
  • Základní škola Hodonín, Vančurova 2, příspěvková organizace
  • Základní škola a Mateřská škola Ratíškovice, Vítězná 701, 696 02 Ratíškovice
  • Základní škola Rohatec, příspěvková organizace, Školní 50, 696 01 Rohatec

e-Twinning

Do projektu je škola zapojena od roku 2010. Další informace:

Leonardo. Do projektu je škola zapojena od roku 2013.

Projekt Leonardo realizuje naše škola ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Hodonín. Jeho obsahem je zejména zajištění a realizace odborných praxí studentů školy v zahraničí. V roce 2014 jsou zajištěny tyto odborné praxe:

• Únor 2014 - třítýdenní odborná praxe 2 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • Duben-květen 2014 - třítýdenní odborná praxe dalších 2 žáků studijního oboru Grafický design v Itálii (Florencie)
  • Duben –květen 2014 - čtyřtýdenní odborná praxe 4 žáků studijního oboru Stavebnictví ve Španělsku
Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 2. 2014, 08:57, zobrazeno 5255x, dnes 2x
4.3 6Hodnocení