Rozvíjíme partnerství se společností Microsoft. Stali jsme se členy programu MSDN Academic Alliance. Pro naše studenty to znamená možnost bezplatného legálního používání produktů jako je systém Windows, a to i na svých domácích počítačích.

Pokud jste student naší školy a máte zájem o některý z níže uvedených produktů pro osobní použití (včetně použití na vlastním domácím PC nebo notebooku), stáhněte si, vytiskněte a podepište Smlouvu o studentském použití produktu Microsoft. Podepsanou smlouvu přineste správci sítě M. Škrabálkovi nebo Mgr. Šerešovi a obdržíte vlastní licenční číslo opravňující vás k legálnímu použití vybraného produktu. Samotný produkt si pak můžete legálně stáhnout z počítačové sítě naší školy pod sdíleným systémem Datacenter.

Takže jak získat produkty Microsoft?

Stáhněte si, vytiskněte a podepište Smlouvu o studentském použití produktu Microsoft, v rámci které se zavazujete, že budete tento software používat pro nekomerční výzkum, vývoj a osobní využití. Podepsanou smlouvu předejte správci sítě. Obratem obdržíte licenční číslo pro použití s vybranými produkty.


Jaké produkty jsou v programu zařazeny?

Například Windows XP Professional, Windows Vista Business, Windows 7, Windows 8, Visio Professional, Project, Windows Server, SQL Server, Visual Studio + MSDN Library a další.


Jsou v MSDN AA i MS Office?

Produkt Microsoft Office není součástí MSDN AA. Existují však studentské komerční verze za pár kaček. Ty najdete na stránkách licenceprostudenty.cz nebo studentskelicence.cz.


Jak je to s produkty, které se musí aktivovat?

Každý student u těchto produktů získá své unikátní licenční číslo. Produkt je po jeho zadání možno aktivovat a používat. Každý student obdrží vlastní licenční kód (s výjimkou některých produktů s jediným centrálním licenčním číslem), které nesmí poskytnout třetím stranám a za jehož použití je zodpovědný.


Jak je to s licencí po ukončení studia?

Licence je i po ukončení studia platná v rozsahu podpisu smlouvy. Nesmí však být porušeny žádné podmínky, ke kterým se student zavázal (například využití pouze pro nekomerční účely). Také není již dále možné získávat další software (upgrady, nové verze apod.) ani software znovu instalovat (např. po pádu operačního systému).

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 3. 2010, 18:58, zobrazeno 4537x, dnes 2x
4.5 15Hodnocení